Jump to content

This site uses cookies, to make it work better.

Learn More

NASA SPACE APPS CHALLENGE

48-godzinny hackathon

Współpraca z młodymi developerami to nie tylko przekazywanie wiedzy, to również odpowiedzialność za ich dalsze kroki w świecie IT – dlatego cieszymy się, kiedy możemy wesprzeć profesjonalistów, którzy biorą pod swoje skrzydła juniorów i tworzą z nimi projekty nie z tej ziemi.

CZYM JEST NASA SPACE APPS CHALLENGE?
NASA Space Apps Challenge to 48-godzinny hackathon (sprint programistyczny), który polega na rozwiązywaniu wybranego z całej masy nietypowych, kosmicznych problemów – tych, na które możemy natrafić zarówno na Ziemi, przetwarzając dane o obserwacji naszej lub innych planet, jak i na misji kosmicznej w odległej galaktyce!

SZCZECIN W NASA SPACE APPS CHALLENGE
Udział programistów ze Szczecina wyróżnia nas na mapie Polski jako jedną z dwóch lokalizacji, która zmierzy się z kosmicznymi wyzwaniami! Jesteśmy dumni, że takie inicjatywy są realizowane w naszym mieście i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.

NCDC wspiera NASA SPACE APPS CHALLENGE

Kodować Każdy Może

wizyta laureatów konkursu

Już kolejny rok z rzędu mamy okazję pokazać młodym programistom, laureatom konkursu, “Kodować każdy może”,  jak wygląda praca (i zabawa) w NCDC.
Po krótkim zapoznaniu i odebraniu sprzętu do pracy nasi goście tradycyjnie uczestniczą w stand-upie, na którym Project Manager zleca im zadanie w projekcie, którego rozwiązanie później mogą zaprezentować członkom zespołu. Harmonogram wizyty przewiduje też przerwę regeneracyjną w naszym play room’ie, lekcje języka angielskiego i wspólny obiad – jednym słowem typowy dzień pracy programisty w NCDC.

Naukowe soboty w NCDC

wsparcie edukacyjne dla uczniów szkół średnich

Cykl warsztatów dla uczniów Szczecińskiego Collegium Informatycznego. Wyzwanie z jakim ostatnio mierzyli się uczestnicy to pisanie botów do gry strategicznej.